A+ R A-

Kominki Krosno Podkarpackie

Kominki Krosno Podkarpackie to przede wszystkim serce całej konstrukcji czyli wkład grzewczy.

 

Jesteśmy przedstawicielem regionalnym

Kominki Jotul

Dlaczego powinniście Państwo wybrać kominek-wkład Jotula....

Firma Jotul powstała w Krystianii (Oslo) w 1853 roku a nazwa pochodzi od legendarnego trola mieszkającego na północy Norwegii. Jotul jest największym na świecie eksporterem pieców opalanych drewnem. Eksportuje do 30 krajów na 4 kontynentach.

Wkłady kominkowe i piece wolnostojące tzw. kozy Jotula są piecami do grzania. Oczywiście designerzy Jotula otrzymują prestiżowe nagrody za wzornictwo wyrobów jednak te piece mają przede wszystkim grzać.  Ekonomia i wydajność cieplna ponad wszystko. Technologia spalania zastosowana w piecach Jotul gwarantuje uzyskanie maksymalnej wydajności przy minimalnym zużyciu opału.

Podstawową cechą pieców i wkładów kominkowych Jotula jest szczelność komory spalania. Nie ma dostępu swobodnego, "lewego" powietrza. Pozwala to na "ujarzmienie" procesu spalania i jego spowolnienie tym samym bardziej efektywne wykorzystanie wydzielanej energii cieplnej. Czas spalania pełnego wsadu suchego i twardego drewna w piecach do ciągłego palenia, przy zamkniętych drzwiczkach i zredukowanym dopływie powietrza do spalania, wynosi minimum 8 godzin. Wszystkie produkty Jotula spełniają te wymagania.

Największe wkłady żeliwne są w stanie ogrzać około 200 m2 przy zapotrzebowaniu cieplnym od 70 do 100 W/m2. Można także uzyskać ciepłą wodę użytkową podgrzewaną ciepłem spalin.  Oczywiście aby takie ogrzewanie było efektywne i komfortowe należy spełnić określone warunki:

  1. zastosować dystrybucję ciepłego powietrza
  2. zainstalować zespół wodny
  3. użyć masę akumulacyjną

Każdy z tych elementów może występować indywidualnie bądź jeden może uzupełniać następny. Decydując się na dane rozwiązanie zawsze wybierzcie produkt, który spełnia wszelkie wymagania norm światowych.

 

Lukarna - kontakt...

tel i fax. 13 436 13 22
tel. kom. 607 361 881
lukarnaspj@gmail.com


Lukarna

ul. Naftowa 33 a (obok PKS) 
38-400 Krosno


Czynne:
pon - pt: od 8 do 17 00
w sobotę: od 8 do 13 00

Drzwi, kominki, okna oraz ...

Lukarna - adres & kontakt

 

"Lukarna" Sp. Jawna Artur Zep i Wspólnicy

ul. Naftowa 33 a (obok dworca PKS)
38-400 Krosno


tel i fax. 134361322
tel. kom. 607 361 881
lukarnaspj@gmail.com

 

Godziny otwarcia

Siedziba: Krosno, ul. Naftowa 33 a (obok dworca PKS)

 

Czynne:

od poniedziałku do piątku od 8 do 17 00

w sobotę od 8 do 13 00